сите категории
EN

Работна машина за пеглање

Дома>Производи>Работна машина за пеглање

Плосна машина за пеглање (греење на струја)


1. Flatwork Машина за пеглање за пеглање чаршафи, јорган навлака, чаршав.
2. Ролери од не'рѓосувачки челик, голем дијаметар Φ800mm, Дебелина на ролери 4mm, Меѓународен безбедносен стандард.
3. Висококвалитетни челични јаглеродни конструкции, силни и издржливи.
4. Заштита на прстите и итно запирање за поголема безбедност.
5. Запечатени ротациони зглобови, спречуваат истекување, безбедност и сигурност, заштедуваат енергија.
6. Ролна под притисок со водечки ленти, врвен квалитет на пеглање, антистатички ремени за пеглање.
7. Променлива фреквенција, променлива брзина, според ткаенината, влагата, снабдувањето со пареа итн.
8. Трифазен електричен систем, заштита од преоптоварување, заштита од напон и краток спој, прекинувач за итно стопирање.
9. Греење: електрично или пареа гас
10. Насока на пеглање: напред во назад надвор / напред напред надвор
11. Количество ролери, еден, два, три, четири, можете да изберете.

Контактирајте нѐ